Nie diétovať, ale jesť vyvážene. Nie cvičiť, ale trénovať. Nie len prežívať, ale žiť.

Nebola som začiatočníčka, no moje tréningy už boli trošku nudné a taktiež som nevedela ako cvičiť čo najefektívnejšie. Alenka mi na tréningoch ukázala presne to čo som od nej chcela. Poctivo sa pripravila na naše tréningy a môj tréningový plán pripravila na základe všetkých mojich estetických i zdravotných požiadaviek. Nehľadala som trénerku na dlhodobo len na to, aby som obohatila svoje tréningy a naučila sa niečo nové. Trénovali sme spolu pár mesiacov, ale sledovala som Alenku veľa krát, keď trénovala iné klientky, lebo som cvičila v tej istej posilňovni ako ona pracuje. Ku každej jednej klientke má individuálny prístup, vysvetlí cvik, pomôže s ním.


Počas tréningov sa vám naozaj venuje, nepatrí k tým trénerkám, ktoré si vás ledva všímajú a hrajú sa s telefónom, aby si skrátili čas s vami. Alenka vám počas tréningov venuje maximálne svoju pozornosť, preberá s vami stravu a doplnky ku cvičeniu, váš životný štýl a podobne.


Čo sa týka stravy, Alenka mi poradila veľmi veľa dobrých tipov za ktoré som vďačná. Pri príprave jedálničkov pre klientky je poctivá a snaží sa každej jednej urobiť stravovací plán "na mieru", okrem receptov ponúka svojim klientkám rady čo s čím môžete kombinovať, ako a kedy, takže nemusíte jesť len tie konkrétne recepty, ktoré vám ponúkne ako príklad. Jej kniha Fit apetít je skvelým pomocníkom v kuchyni a tak sa nemusíte sa báť toho, že vo vašom jedálničku bude len mäso, ryža a zelenina ? .


Tréningy s Alenkou vám určite dajú niečo do života, naučí vás základy posilňovania a stravovania, chápať súvislostí medzi tým a využívať ich vo váš prospech, lebo okrem toho, že vám cvik ukáže, vysvetlí vám ako to funguje a prečo a strava je väčšina úspechu. Ak ste naozaj odhodlaný zmeniť svoj životný štýl, tak Alenka vám ponúkne dobrý základ na to, ako sa stravovať rozmanito, chutne, ale s rozumom ? Som jej vďačná za všetko, čo ma naučila ?

Pripájam aj fotky z tréningov s Ali :)

Lucia Klobusnikova
Lucia Klobusnikova
Klobusnikova1@atlas.sk